Podręcznik dla pracowników Frigidaire Affinity Faqg7021lw

Podręcznik dla pracowników Frigidaire Affinity Faqg7021lw to instrukcja, która pomoże Ci zoptymalizować pracę z pralką. Zawiera ona informacje na temat instalacji, konserwacji i naprawy urządzenia. Podręcznik zawiera także informacje na temat obsługi i bezpieczeństwa, a także szczegółowe instrukcje dotyczące wybierania i ustawiania programów prania. Wszystkie te informacje pozwolą Ci wykorzystać wszystkie opcje prania, dzięki czemu Twoja pralka będzie działała sprawnie i bez problemów.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla pracowników Frigidaire Affinity Faqg7021lw

Samochód

Archiwalne dokumenty ubezpieczenia Mój Samochód


OWU ubezpieczeń Allianz Online

Archiwalne OWUArchiwalne Karty produktów Allianz OnlineDystrybucja ubezpieczeńDokumenty do obsługi ubezpieczenia samochoduDokumenty w związku ze szkodąOgólne warunki ubezpieczenia - aktualneOgólne warunki ubezpieczenia - archiwalne
Archiwalne

Program Auto Premia - inne marki

Program Allianz Motocykle

Mój SamochódAutocascoArchiwalne dokumenty ubezpieczenia Autocasco 
Archiwalne dokumenty ubezpieczenia Car Assistance

NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Archiwalne dokumenty do ubezpieczenia NNWArchiwalne dokumenty - Zielona Karta

Allianz Direct - archiwane

Szukasz innego ubezpieczenia

Sprawdź stronę z dokumentami dawnej Avivy. Tu znajdziesz dokumenty do ubezpieczenia samochodu.Dom i mieszkanie

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Sprawdź stronę z dokumentami dawnej Avivy. Tu znajdziesz dokumenty do ubezpieczenia: Twój DomŻycie i zdrowie

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Masz ubezpieczenie na życie w Allianz? Pamiętaj, że wiele spraw załatwisz online. Wystarczy, że wypłenisz formularz i dołączysz niezbędne dokumenty związane z obsługą Twojego ubezpieczenia na życie na życie.Zmiany na polisie - wnioski do pobrania

Plan na dziś i jutro - zmiany "na plus":  dodanie ubezpieczonego/ ubezpieczonego dziecka; zawarcie umowy dodatkowej lub/i podwyższenie sumy ubezpieczenia w umowie dodatkowej; podwyższenie składki podstawowej.

Plan na dziś i jutro - zmiany "na minus": rezygnacja z obejmowania ochroną Ubezpieczonego/ Ubezpieczonego dziecka; rezygnacja z umowy dodatkowej lub/ i obniżenie sumy ubezpieczenia w umowie dodatkowej; obniżenie składki podstawowej.Oświadczenia klientaWypłaty, wykupy - wnioski do pobraniaWznowienie formularze - do pobraniaInne wnioski i dokumenty do obsługi ubezpieczeń na życie - do pobraniaSzukasz dokumentów dotyczących UFK dawnej AvivaSprawdź stronę z dokumentami dawnej Avivy. Tu znajdziesz dokumenty dotyczące UFK

Sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej TU Allianz Życie Polska S. A.

za rok 2022za rok 2021za rok 2020za rok 2019za rok 2018pozostałe lataAby rozpakować całą zawartość spakowanego folderu ZIP, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) dany folder, wybierz pozycję Wyodrębnij wszystkie, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Komunikaty, informacje o zmianach w UFK

Komunikaty z roku 2023Komunikaty z roku 2022Komunikaty z roku 2021Komunikaty z roku 2020Komunikaty z roku 2019Komunikaty z roku 2018Komunikaty z roku 2017Komunikaty z roku 2016Komunikaty z roku 2015Komunikaty z pozostałych latKomunikart i informacje - skompresowane ZIPAby rozpakować całą zawartość spakowanego folderu ZIP, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) dany folder, wybierz pozycję Wyodrębnij wszystkie, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Wykazy funduszy inwestycyjnych i funduszy kapitałowych

Sprawdź stronę z dokumentami do ubezpieczeń dawnej Avivy, obecnie Allianz: Twoje Życie, Twój Plan, NNW Twoje Dziecko, NNW Moje Bezpieczeństwo Prestiż, Opiekun, Opiekun VIP, Zespół, Dalej RazemŻycie - archiwalne

Życie i zdrowie - archiwalne (wycofane ze sprzedaży)

Ponizej zamieszczamy dokumenty do ubezpieczeń na życie już wycofanych ze sprzedaży.RegulaminyOWU Allianz Rentier i aneksyMillenium Master IMillenium Master IIMillenium Master IIIMillenium Master IVMillenium Master VMillenium Master VIMillenium Master VIIpozostałeOWU, aneksy, regulaminyTabele opłatWykazy funduszy inwestycyjnychAby rozpakować całą zawartość spakowanego folderu ZIP, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) dany folder, wybierz pozycję Wyodrębnij wszystkie, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.NNW - nieszczęśliwe wypadki

NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 

Szukasz innych ubezpieczeń NNWSprawdź stronę z dokumentami do ubezpieczeń dawnej Avivy, obecnie Allianz: NNW Twoje Dziecko, NNW Moje Bezpieczeństwo Prestiż, NNW GronoTurystyczneSprawdź stronę z dokumentami dawnej Avivy. Tu znajdziesz dokumenty do ubezpieczenia Twoja Podróż - obecnie Twoja Podróż AllianzEmerytura - OFE, DFE, PTEEmerytura – OFE, DFE, PTESzukasz dokumentów do produktów emerytalnych dawnej Avivy i Aviva OFESprawdź stronę z dokumentami do produktów emerytalnych dawnej Avivy.2022202120202019Struktura aktywów za poprzednie lataSprawozdania finansowe za poprzednie lata

2018

2017

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

Inwestycje - TFISzukasz dokumentów do funduszy inwestycyjnych dawnej AvivySprawdź stronę z dokumentami funduszy TFI dawnej Avivy.Allianz Fundusz Inwestycyjny Otwarty (Allianz FIO)Allianz Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty (Allianz SFIO)Allianz Duo Fundusz Inwestycyjny Otwarty (Allianz DUO FIO)Allianz Strategiczny Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty (Allianz Strategiczny SFIO)Allianz SFIO Stabilnego DochoduAllianz Plan Emerytalny Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty (Allianz Plan Emerytalny SFIO)Allianz Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty PPK (Allianz SFIO PPK)Inne ubezpieczenia indywidualneBancassuranceSzukasz dokumentów do innych produktów bancassuranceSprawdź stronę z dokumentami do produktów bancassurance dawnej Avivy.Grupowe - na życieGrupowe ubezpieczenia na życieSzukasz dokumentów do pozostałych ubezpieczeń grupowychSprawdź stronę z dokumentami do ubezpieczeń dawnej Avivy, obecnie Allianz: Opiekun, Opiekun VIP, Zespół, Dalej RazemGrupowe - zdrowotneUbezpieczenia zdrowotne i medycyna pracyDuże przedsiębiorstwaArchiwalne dokumenty do ubezpieczenia majątku przedsiębiorstwArchiwalne dokumenty do ubezpieczenia przedsiębiorstw od utraty zyskuSzukasz innych ubezpieczeń korporacyjnychSprawdź stronę z dokumentami ubezpieczeń korporacyjnych dawnej Avivy, obecnie Allianz.Mały i średni biznesUbezpieczenie Bezpieczny Biznes jest dostępne tylko dla wznowień, budynków w budowie i wspólnot mieszkaniowych.Szukasz innych ubezpieczeń dla małego i średniego biznesuSprawdź stronę z dokumentami do ubezpieczeń Partner w Biznesie dawnej Avivy, obecnie Allianz.OC w biznesieUbezpieczenia OCSzukasz innych ubezpieczeń OC w biznesieSprawdź stronę z dokumentami do ubezpieczeń OC dawnej Avivy, obecnie Allianz.Transport i komunikacja

Dodatkowo dla dużych flot

Szukasz innych ubezpieczeń transportowychSprawdź stronę z dokumentami ubezpieczeń korporacyjnych dawnej Avivy.Serwis Mój Allianz - regulaminyPortal Mój Allianz - regulamin świadczenia usługSerwis Mój Allianz - regulaminy świadczenia usług drogą elektronicznąOchrona danych osobowychOchrona danych osobowych. Klauzule informacyjnedla klientów spółek Allianz

dla klientów kontaktujących się z Allianz

dla klientów, którzy wyrazili zgodę na udostępnianie danych spółkom Allianz

dla klientów biura podróży

dla kontrahentów, pracowników i współpracowników kontrahentów

KIDKID - Key Information Document
Kluczowe informacje o ubezpieczeniuTu znajdziesz dokumenty zawierające kluczowe informacje dla poszczególnych ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych. 
Dokument zawierający kluczowe informacje (ang. Key Information Document – KID) został stworzony, aby pomóc w zrozumieniu charakteru produktu inwestycyjnego oraz ryzyk, kosztów, potencjalnych zysków i strat z nim związanych, a także pomóc w porównaniu go z innymi produktami.Dokumenty zawierające kluczowe informacje o ubezpieczeniu:
Plan na dziś i jutro (ULTR)Umowy zawarte od 1. 01. 2022 r.Umowy zawarte od 27. 03. 2020 do 31. 12. 2021Umowy zawarte do 26. 2020Indywidualne terminowe ubezpieczenie na dożycie z planem edukacyjnym (EDA)Plan z gwarancją kapitału (KAP)Wyniki osiągnięte w przeszłościKluczowe informacje o ubezpieczeniu Allianz Rodzina (GZ)Archiwalne - Kluczowe informacje o ubezpieczeniu Allianz Rodzina (GZ)

Allianz Rodzina GZ07 GZ08Lektura obowiązkowa, czyli Podręcznik Pracownika | INNPoland. pl

INNPoland_avatar

Podręcznik pracownik, czasami znany również jako podręcznika dla pracowników, kadry podręcznika lub firmy instrukcji polityki, to książka podane pracownikom przez pracodawcę.

Podręcznik pracownika może być wykorzystany do zebrania informacji o zatrudnieniu i pracy, które pracownicy muszą znać. Zazwyczaj zawiera trzy rodzaje treści:

 1. Kultura: powitalne oświadczenie, misja lub cel firmy, wartości firmy i inne.
 2. Informacje ogólne: ustalenia dotyczące urlopów, korzyści firmowe, polisy niewymagane przez prawo, podsumowania polis i inne.
 3. Specyficzne dla przypadku: polityki firmy, zasady, procedury dyscyplinarne i procedury składania skarg oraz inne informacje wzorowane na przepisach lub regulacjach dotyczących zatrudnienia.

Podręcznik pracownika, jeśli taki istnieje, jest prawie zawsze częścią procesu wdrażania lub wprowadzania nowych pracowników do firmy. Pisemny podręcznik dla pracowników zawiera jasne porady dla pracowników i tworzy kulturę, w której problemy są rozwiązywane uczciwie i konsekwentnie.

Zawartość

Chociaż często różni się to w zależności od firmy, konkretne obszary, które może dotyczyć podręcznik dla pracowników, obejmują:

 • Powitalna wypowiedź, która może również pokrótce opisać historię firmy, przyczyny jej sukcesu oraz sposób, w jaki pracownik może przyczynić się do przyszłych sukcesów.
 • Informacje kulturowe, takie jak misja, wizja lub deklaracja celu, informacje o wartościach organizacyjnych, informacje historyczne o firmie i/lub oświadczenie o celach biznesowych.
 • Procedury orientacyjne. Zwykle wiąże się to z dostarczeniem kierownikowi działu kadr lub innemu wyznaczonemu pracownikowi wypełnionych formularzy potrącania podatku dochodowego, przedstawieniem dowodu tożsamości i uprawnień do zatrudnienia (zgodnie z amerykańską ustawą o reformie i kontroli imigracyjnej z 1986 r. ), dowodu ukończenia testu narkotykowego (przez wyznaczone centrum medyczne) i inne wymagane formularze.
 • Definicje zatrudnienia w pełnym i niepełnym wymiarze godzin oraz świadczenia, które otrzymuje każda klasyfikacja. Ponadto obszar ten opisuje również procedury pomiaru czasu (takie jak definiowanie „tygodnia pracy”). Obszar ten może również zawierać informacje o codziennych przerwach (na obiad i odpoczynek).
 • Informacje o wynagrodzeniach i świadczeniach pracowników (takich jak urlop i ubezpieczenie). Zazwyczaj nowi pracownicy otrzymują pewne świadczenia plus dodatkowe nagrody (takie jak przystąpienie do programu 401K kont emerytalnych, dodatkowe urlopy i podwyżki) po przepracowaniu określonego czasu w firmie. Zostały one opisane w tej sekcji.
 • Wytyczne i procedury dotyczące podróży i wydatków (T&E).
 • Informacje o różnych rodzajach urlopów, w tym urlopach, płatnym urlopie (POT), chorobowym, osobistym, wojskowym, śmierci bliskiej, urlopie wyborczym. Jeśli pracodawca jest objęty amerykańską ustawą o urlopie rodzinnym i medycznym z 1993 r. – na ogół 50 lub więcej pracowników – podręcznik zazwyczaj zawiera informacje na temat FMLA i często zawiera szczegółowe zasady dotyczące urlopu rodzicielskiego i urlopu medycznego.
 • Oczekiwania dotyczące postępowania i polityki dyscypliny. Te sekcje zawierają zasady postępowania dotyczące takich obszarów, jak molestowanie seksualne, używanie alkoholu i narkotyków oraz obecność; plus, podstawy do zwolnienia (tj. zwolnienie, zwolnienie) i należyty proces. Obszar ten może również zawierać informacje na temat składania skarg do przełożonych i/lub współpracowników oraz komunikowania kwestii związanych z pracą z przełożonymi i/lub kierownikami firmy.
 • Wytyczne dotyczące przeglądów wydajności pracowników (np. jak i kiedy są przeprowadzane).
 • Zasady awansu, przeniesienia lub degradacji na określone stanowisko.
 • Zasady dotyczące poczty; korzystanie z telefonu, sprzętu firmowego, Internetu i poczty elektronicznej; oraz korzystanie przez pracowników z pojazdów silnikowych do wykonywania zadań.
 • Procedury postępowania z wypadkami przy pracy, na przykład z obrażeniami.
 • Jak pracownik może dobrowolnie zakończyć pracę (przejście na emeryturę lub rezygnację) oraz rozmowy kwalifikacyjne.
 • Wymóg, aby pracownicy zachowali poufność niektórych informacji biznesowych. Obszar ten zwykle zawiera informacje o udostępnianiu akt i informacji o pracownikach, a także o tym, kto może pobierać i sprawdzać te informacje.

Wersje podręcznika dla pracowników różnią się w zależności od firmy. W wielu większych firmach zaktualizowany podręcznik ukazuje się co roku lub w innych regularnych odstępach czasu. Zaleca się regularne aktualizowanie podręczników w miarę zmian przepisów i regulacji.

Formularz potwierdzenia odbioru

Nowi pracownicy są często zobowiązani do podpisania formularza potwierdzenia otrzymania, przeczytania i zrozumienia informacji zawartych w podręczniku pracownika oraz zaakceptowania jego warunków.

Formularze potwierdzeń mają zazwyczaj dodatkową treść:

 • Zastrzeżenie, że podręcznik nie jest umową ani inną umową o pracę.
 • Oświadczenie, że podręcznik może z czasem ulec zmianie z powiadomieniem lub bez, a pracownik wyraża zgodę na te zmiany. Jest to próba zabezpieczenia się przez pracodawców przed odpowiedzialnością, jeśli polisa ulegnie zmianie, a pracownik nie zostanie wyraźnie powiadomiony o zmianie.
 • W Stanach Zjednoczonych pracodawcy dobrowolni zazwyczaj również stwierdzają, że zatrudnienie jest dobrowolne, a stosunek pracy może zostać rozwiązany w dowolnym momencie z dowolnego powodu, z podaniem lub bez podania przyczyny.
 • Niepodpisanie przez pracownika formularza potwierdzenia w terminie może uniemożliwić mu zatrudnienie lub może skutkować wypowiedzeniem.

  Poradniki pracownicze z myślą o kulturze

  W 2009 roku Netflix opublikował publicznie prezentację zatytułowaną Netflix Culture: Freedom & Responsibility, w której opisano ich odejście od kultury firmy opartej na dowodzeniu i kontroli w kierunku kultury skoncentrowanej na wolności i odpowiedzialności. Prezentacja stała się popularna i do marca 2018 roku miała ponad 17 milionów wyświetleń.

  Ponieważ prezentacja omawia również inne wspólne zasady firmy, często określa się ją mianem podręcznika pracownika Netflix. Był bardzo wpływowy, ponieważ wiele firm kopiowało ich „nieograniczoną” politykę urlopową i prostą politykę wydatków „Działaj w najlepszym interesie Netflixa”.

  Oprócz Podręcznika Valve dla nowych pracowników i Zappos Culture Book, prezentacja wpłynęła na wiele firm, które stworzyły podręczniki dla pracowników zorientowane na kulturę, które podkreślają kulturę ich firmy zamiast lub przed zasadami, które można znaleźć w tradycyjnym podręczniku dla pracowników. Nawet zasady są przepisywane w zupełnie inny sposób, niż nakazywałaby tradycja, lub zawierają nieformalne streszczenia lub wstępy w prostym języku.

  Potrzebujesz podręcznika dla pracowników

  Prawo federalne i stanowe oraz rosnąca liczba spraw sądowych dotyczących pracowników przeciwko kierownictwu zdecydowanie sugeruje, że pisemne oświadczenie o polityce firmy jest koniecznością biznesową dla firm dowolnej wielkości.

  Na przykład amerykańska Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia poinformowała, że ​​w 2005 r. firmy wypłaciły ponad 378 mln USD w ramach niespornych ugód dotyczących dyskryminacji. W 2014 r. EEOC otrzymało łącznie 88 778 zarzutów dyskryminacji wniesionych przeciwko prywatnym firmom.

  Inne przykłady sporów sądowych przeciwko firmie wynikających z działań pracowników to ujawnienie prywatnych informacji klienta i oczywiście działania jednego pracownika przeciwko drugiemu; molestowanie seksualne jest jednym z rodzajów obraźliwego zachowania pracowników.

  Mimo to niektórzy radcy prawni zalecają bardzo małym firmom (mniej niż 10 lub 15 pracowników), aby w ogóle nie posiadały podręcznika, ponieważ większości bardzo małych firm trudno jest poświęcić czas lub zasoby na prowadzenie aktualnego podręcznika pracownika. W przypadku bardzo małych firm może być mniej ryzykowne, jeśli w ogóle nie mają udokumentowanych zasad, niż mają zasady wprowadzające w błąd, nieaktualne lub niekompletne. Jednak inni utrzymywali, że małe organizacje, takie jak niektóre organizacje pozarządowe, czerpią korzyści z utrzymywania podręcznika polityki jakości dla personelu.

  Jednym z najważniejszych aspektów każdego podręcznika pracownika jest to, że podręcznik jest aktualizowany wraz ze zmianami przepisów. Jeśli firma zdecyduje się opublikować swój podręcznik w wielu językach, każda wersja powinna być aktualizowana jednocześnie.

  Poradniki dla pracowników są bardzo potrzebne w prowadzeniu biznesu, pomagają pracodawcom zarządzać ich biznesem bez komplikacji i konfliktów interesów, a także pomagają pracownikom zrozumieć, czego się od nich oczekuje w czasie zatrudnienia.

  Podręczniki dla pracowników powinny być sprawdzane przez prawnika pod kątem spójności i zgodności z obowiązującymi przepisami federalnymi i stanowymi lub prowincjonalnymi. Na przykład w wielu stanach USA obowiązują szczegółowe przepisy, które wykraczają poza przepisy federalne. Z tego powodu podręcznik dla pracowników z Nowego Meksyku nie powinien być używany w Kalifornii. W Stanach Zjednoczonych Kalifornia jest stanem o największej liczbie przepisów wykraczających poza prawo federalne. Firmy tam działające zazwyczaj mają specjalne treści dla pracowników Kalifornii. Inne stany, które zazwyczaj wymagają specjalnej zawartości, to Nowy Jork, Massachusetts, Illinois, Connecticut, Waszyngton i Teksas.

  W Wielkiej Brytanii podręcznik pracownika może również stanowić część warunków zatrudnienia pracownika. Jeśli zatrudnionych jest pięć lub więcej osób, ustawa o bezpieczeństwie i higienie pracy wymaga posiadania pisemnego oświadczenia o polityce bezpieczeństwa i higieny pracy firmy.

  Bibliografia

  Zobacz też

 • Ład korporacyjny
 • Polityka zasobów ludzkich
 • Podręcznik dla pracowników Frigidaire Affinity Faqg7021lw

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla pracowników Frigidaire Affinity Faqg7021lw

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla pracowników Frigidaire Affinity Faqg7021lw